Miasto zmieniło się w jeden wielki plac budowy. W Zielonej Górze obecnie nie przejedziemy m.in. pod wiaduktem przy ul. Batorego oraz ulicą Dworcową. Zobacz, jak idą prace w tym rejonie miasta. Ulica Dworcowa jest nieprzejezdna w związku z budową centrum przesiadkowego. Zamknięte jest też przejście pod wiaduktem na ulicy Batorego. Utrudnienia są również na Zjednoczenia – tutaj powstaje Trasa Aglomeracyjna. Czy ruch da się usprawnić? Przedstawiciele władz miasta proszą o uzbrojenie się w cierpliwość. Teraz, by dostać się w okolicę osiedla Zastalowskiego, musimy pojechać objazdami. Miasto, by umożliwić przedostanie się z ul. Batorego do centrum miasta pieszym, uruchomiło specjalną linię autobusów – Z19. Zielonogórzanie mogą takim autobusem pojechać za darmo.
Bo do 30 września nie tylko dla samochodów czy rowerzystów, ale również dla pieszych, zamknięty będzie ten fragment miasta. Czy nie dałoby się jednak otworzyć przejścia chociaż dla pieszych? Okazuje się, że nie jest to możliwe – podmioty odpowiedzialne za remont stawiają bezpieczeństwo mieszkańców na pierwszym miejscu. – Rozumiem, że każdy chciałby przejść najkrótszą trasą – zauważa Paweł Urbański, dyrektor departamentu inwestycji i zarządzania drogami w zielonogórskim magistracie. – Szczególnie osoby starsze. Ale nie możemy narażać życia ludzi poprzez skrócenie im drogi dojścia. I mówię to jaka osoba, która uzgadniała projekt organizacji ruchu. Mieszkańcy uskarżają się też na niedostateczne oznakowanie objazdów w tym rejonie. Część kierowców jest zmuszona zawracać tuż przed samym wiaduktem, gdyż nie wie, że trasa jest zamknięta dla ruchu samochodów. – Są postawione znaki – mówi P. Urbański. – Dostawiliśmy też kolejne na wysokości ul. Ludowej. Remont potrwa jeszcze parę miesięcy, przejazd pod wiaduktem ma być zamknięty do końca września 2018 r.

Czytaj więcej: http://www.gazetalubuska.pl/strefa-biznesu/wiadomosci/z-regionu/a/trwa-remont-wiaduktu-przy-ul-batorego-w-zielonej-gorze-prace-potrwaja-do-30-wrzesnia-mieszkancy-codziennie-stoja-w-korkach,13077842/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj